Programlar

Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Tanıtım

Deniz Liman İşletmeciliği Programımız 2013-2014 akademik yılında eğitim-öğretime başlamıştır.

Deniz Liman İşletmeciliği Programının amacı; uluslararası ticaretin %80 inin gerçekleştirildiği denizyolu taşımacılığının, sektörün omurgasını oluşturan gemi işletmeciliğinin ve son dönemlerde ülkemizde hızla büyüyen liman işletmeciliğinin yanısıra, lojistyik sektörü ile deniz turizm işletmelirinin ihtiyaç duymuş olduğu mesleğin gereklerine göre yetişmiş, teorik ve pratik bilgilerle donanmış, nitelikli ara elaman ihtiyacının karşılamaktır. 

Eğitim

Deniz Liman İşletmeciliği Önlisans Programı 2 yıllık bir eğitimi kapsar. Bu 4 yarıyıllık süreç boyunca öğrenciler, öğretim planında belirtilen 120 AKTS'lik (Avrupa Kredi Transfer Sistemi) derslerini başarmak ve zorunlu olan 30 günlük staj programını tamamlamak ve 4.00 üzerinden en az 2.00 ağırlıklı not ortalaması elde etmesi gerekmektedir. Ayrıca eğitim faaliyetlerimiz uygulamaya yönelik teknik gezilerle desteklenmektedir. Programımızın ikinci öğretimi de mevcuttur. 

2018 yılından itibaren geçerli ders AKTS tablosunu indirmek için tıklayınız.

2017 ve öncesi Ders AKTS ve kredi tablosunu indirmek için tıklayınız.

Ders içeriklerini indirmek için tıklayınız. 

Dikey Geçiş Yapılabilecek Bölümler

 • Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi
 • Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
 • Denizcilik İşletmeleri Yönetimi
 • Lojistik Yönetimi
 • Uluslarası Ticaret
 • İşletme

Akademik Kadro

Öğr. Gör. Yunus PALA (Bölüm Başkan V.)

Öğr. Gör. Hacı Mehmet KURT

Kariyer ve İş İmkanları

Bülent Ecevit Üniversitesi Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu Deniz Liman İşletmeciliği Programını başarıyla tamamlayan öğrenciler Deniz ve Liman İşletme Önlisans Diploması almaya hak kazanırlar ve 'Deniz ve Liman İşletme Meslek Elemanı' ünvanı alırlar. Deniz ve Liman İşletme Meslek Elemanı, denizcilikle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarında, deniz taşımacılığı şirketlerinde ve denizcilik sektöründe hizmet veren tüm firmalarda; gemi işletmeleri, liman ve tersane işletmeleri, marinalar, kruvaziyer turizmi, deniz acenteleri, gemi kiralama ve brokerlik ile lojistik şirketlerinde görev yapapabilmektedirler.

NEDEN DENİZ VE LİMAN İŞLETMECİLİĞİ PROGRAMI?

Programımızı tercih eden öğrencilerin avantajları:

 • Teorik bilgilerin pratik uygulamalarını sahada görmek üzere yapılan teknik geziler, sektörel fuar ziyaretleri
 • Sektörün önde gelen temsilcilerinin, bilgi ve tecrübelerinin okulumuz öğrencileri ile paylaşıldığı konferasn, seminer ve paneller
 • Öğrencilerimizin sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen kültürel ve sportif faaliyetler ve öğrenci şenlikleri
 • Öğrencilerin mesleki kariyerlerine yön çizebilmek amacıyla kariyer ve staj danışmanlığı
 • İçinde yaşadığımız topluma katkıda bulunmak amacıyla öğrencilerimizin organize ettiği sosyal sorumluluk projeleri
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin